טירת אדינבורו

טירת אדינבורו חולשת על העיר ממיקומה הגבוה. המצודה הוקמה ונחרבה מספר פעמים במהלך ההיסטוריה ועברה בין ידיים סקוטיות לאנגליות מספר פעמים.

טירת אדינבורו של היום משמשת לא רק למטרות תיירותיות, אלא גם כמקום מושבן של כמה ממפקדות החילות הסקוטיים. מכיוון שזהו גם בסיס צבאי, נערך כל שעה עגולה טקס החלפת משמרות בשער הכניסה לטירה.

בטירה תוכלו למצוא תותחים, יהלומים, תכשיטי בית המלוכה הסקוטי, בית סוהר שבו נכלאו חייליו של נפוליאון, מוזיאונים לגדודים הסקוטיים, תותחי ענק ותצפית על חלקיה השונים של העיר. מגרש המסדרים הגדול בכניסה לטירה משמש בימים רגילים כמגרש חניה לאוטובוסי התיירים. בחודש אוגוסט נבנים סביבו יציעי ענק והוא הופך לזירה בה מתקיים הטאטו (Tattoo) – מפגן ראווה שבו משתתפות תזמורות צבאיות מרחבי העולם, ובראשן תזמורת הצבא הסקוטי.

מכיוון שהטיול שלנו התקיים בחודש ספטמבר, הספקנו לצפות רק בפירוק היציעים שהתבצע באמצעות מנופי ענק.

מנופי ענק מפרקים את היציעים בטירת אדינבורו
מנופי ענק מפרקים את היציעים בטירת אדינבורו

כדאי לדעת: בטירה יורים בתותח בכל יום בשעה 13:00, מלבד ביום ראשון. כדאי להגיע מראש אם מעניין אתכם.
הירי נועד לסימון שעת המסחר, כפי שהיה במשך מאות שנים.

בטירה תוכלו לסייר באופן עצמאי (יש אפשרות להיעזר באוזניות עם הסברים בכמה שפות) או להצטרף לסיור מודרך היוצא מהכניסה בכל כ-15 דקות.

שימו לב שהתור לטירה ארוך מאוד, ולאחר הכניסה לאתר נחלק לשניים – בין מי שהגיע עם כרטיסים מוכנים מראש ובין מי שאין לו כרטיסים כאלה.
אנחנו רכשנו כרטיסים מראש באתר האינטרנט של הטירה (יש גם הנחה לרוכשים אונליין) וממליצים מאוד לעשות כן.

התור בכניסה לטירת אדינבורו
התור בכניסה לטירת אדינבורו

טירת אדינבורו - שלט Lang Stairsלאחר שעברתם את שער הכניסה, מומלץ להגיע קודם כל לאולם תכשיטי בית המלוכה לפני שמגיעים אליו המוני המבקרים. כך תחסכו תור של כ-25 דקות בכניסה לאולם ותוכלו לצפות ביהלומים בשקט וללא לחץ. יש ללכת בעקבות השלט ל- Lang Stairs ומשם לאולם התכשיטים. אמנם מפתה לעצור ולצלם את הנוף בדרך, אך תוכלו לעשות זאת גם מאוחר יותר.

לאחר הסיור באולם התכשיטים, כדאי להמשיך לדירה המלכותית, לאולם הגדול, ואז ל- National war memorial. משם כדאי לסייר על חומות הטירה לתצפית על הנוף הנפלא של העיר.

שימו לב: יש חדרים שאסור לצלם בהם (כגון אולם התכשיטים). אנא בידקו את השלטים. העובדים במקום מקפידים מאוד על הנושא.

טירת אדינבורו - האולם הגדול
טירת אדינבורו - האולם הגדול

כאשר אתם מטיילים על החומה, שימו לב גם לבית הקברות הקטן לכלבי החיילים הממוקם באחת המרפסות:

טירת אדינבורו - בית קברות לכלבי חיילים
טירת אדינבורו - בית קברות לכלבי חיילים

במדרגות היורדות למטה מהטירה, בצד ימין, ישנו חדר מולטימדיה המציג את ההיסטוריה של הטירה המוקרנת על קירות החדר. קל להחמיץ את הכניסה לחדר. מומלץ מאוד להכנס ולצפות בתצוגה המרשימה.

לאחר שסיימתם את הסיור בטירה, הגיע הזמן להתחיל את הטיול במורד ה-"רויאל מייל".

אהבתם? שתפו את הכתבה

Share on Facebook
Share on Twitter
WhatsApp
Email

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

עקב שינויים הנובעים ממגיפת הקורונה (Covid-19) ומסיבות שונות אחרות, מקומות רבים עשויים להיות סגורים או לשנות את שעות הפעילות שלהם, לרבות מוזיאונים, מסעדות, בתי מלון ואירוח, אטרקציות ועוד.
במידה ואתם מתכננים טיול, אנא וודאו מראש את המצב הנוכחי בכל מקום.

דילוג לתוכן