Old man of Storr

ה- Old man of Storr היא אחת מתופעות הטבע המפורסמות (והמצולמות) ביותר באי סקאיי. עקב רעידות אדמה רבות שהתרחשו באיזור, נוצרו כאן מספר עמודי סלע גדולים, שהגבוה מביניהם נקרא ה- Old man of Storr, כיון שהוא מזכיר (בערך) איש זקן העומד מכופף על ההר (אם כי אגדה אחרת מספרת על ענק שנקבר באדמה כך שרק אצבעותיו "מציצות" החוצה).

איך מגיעים

ה- Old man of Storr נמצא במרחק של כרבע שעה נסיעה מפורטרי צפונה. תמצאו חניון בינוני בגודלו על כביש A855, ובמידה והוא מלא ניתן גם לחנות לצד הכביש (יש איזור עם מדחן). כמו כן, כאשר אנחנו היינו שם התבצעו במקום עבודות הכנה לחניון גדול נוסף. 
בימים עמוסים במיוחד תמצאו מכוניות חונות גם על שולי הכביש עצמו, בשל מחסור במקומות חניה מוסדרים (במיוחד בשיא עונת התיירות).

Old Man of Storr
Old Man of Storr

מסלול ההליכה

ההליכה במסלול אורכת כשעתיים עד שלוש, בממוצע. חלק מהתיירים עולים עד לחלקו הראשון של המסלול המוביל לנקודת תצפית, ממנה אפשר לצלם את הנוף המשתרע למרגלות ההר. הטיפוס לנקודה זו הוא בעליה תלולה למדי ולוקח כרבע שעה לערך לאורך שביל מוסדר, יחסית.
שימו לב כי מנקודה זו לא ניתן לראות את ה- Old man of Storr עצמו ולפיכך מומלץ להמשיך בטיפוס.

כדי להמשיך, תוכלו לעבור את הגדר שעליה שלט אזהרה מפני מפולות (הבחירה היא בידכם, אבל מרבית המטיילים עוברים את הגדר בלי הרבה היסוס וממשיכים בהליכה).
לאחר שעוברים את הגדר ממשיכים לטפס. שימו לב שמכאן והלאה אין ממש שבילים מוסדרים. הטיפוס הוא על שבילי חצץ, סלעים, דשא והרבה בוץ. כדאי לעצור מדי פעם כדי להביט אחורה בנוף המדהים של חופי האי סקאיי והאי השכן, Raasay.

הדרך במעלה ההר מתפצלת במספר נקודות לאורך המסלול וניתן ללכת בכל אחת מהן. רצוי לנסות לבחור את הדרך הפחות בוצית ורטובה מביניהן. הדרכים נפגשות בסופו של דבר ככל שממשיכים בטיפוס.

המסלול מגיע עד למרגלות הסלעים הגדולים עצמם וניתן לטפס לכיוונם וממש לגעת בהם, אבל שימו לב שעשוי להיות מסוכן להתקרב יותר מדי לאזור מפולות סלעים שאירעו בעקבות רעידות אדמה מרובות.

אם עדיין לא התעייפתם (ואם אתם בכושר), ניתן להמשיך ולטפס הלאה לנקודת תצפית גבוהה יותר בהמשך הדרך.

לאחר שעצרתם לצלם ולהתפעל, אפשר להסתובב ולהתחיל בצעידה בחזרה במורד לכיוון החניון. שימו לב שהבוץ מחליק בדרך למטה בדיוק אותה מידה שבו הוא מחליק בדרך למעלה, כפי שגילינו… לפיכך מומלץ מאוד לקחת אתכם בגדים להחלפה.

נדגיש שוב: המסלול המלא (המגיע עד לפסגה ממש) עשוי להיות מאוד חלק ובוצי במיוחד לאחר הגשם (שיורד כאן בשפע). אם אתם לא בכושר סביר ו/או אין לכם ציוד מתאים - חישבו פעמיים אם לצאת אליו.

מידע נוסף על המסלול

אהבתם? שתפו את הכתבה

Share on Facebook
Share on Twitter
WhatsApp
Email

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

עקב שינויים הנובעים ממגיפת הקורונה (Covid-19) ומסיבות שונות אחרות, מקומות רבים עשויים להיות סגורים או לשנות את שעות הפעילות שלהם, לרבות מוזיאונים, מסעדות, בתי מלון ואירוח, אטרקציות ועוד.
במידה ואתם מתכננים טיול, אנא וודאו מראש את המצב הנוכחי בכל מקום.

דילוג לתוכן